اساسنامه انجمن صنفی سراسری منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران تئاتر

 فصل یکم - کلیات

 ماه 1-

هدف :

 به استناد مادة 131 قانون کار جمهوری اسلامی ایران و در اجرای "آیین‌نامه چگونگی تشکیل، حدود وظایف و اختیارات و نحوه عملکرد  انجمن‌های صنفی و کانون های مربوط" مصوب هیات محترم وزیران، تصویب­نامه شماره 105569/ت56914ه مورخ 22/8/98 هیات محترم وزیران و دستورالعمل "نحوه تشکیل و فعالیت انجمن­های صنفی فرهنگ، هنر و رسانه و کانون­های مربوطه" و به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی منتقدان، پژوهشگران و نویسندگان رسانه‌های برخط یا غیربرخط فعال در زمینه هنر تئاتر، این انجمن صنفی تشکیل می‌شود.

 

تبصره 1: منظور از «منتقد» آن گروه از فعالان رسانه‌ای است که در رسانه‌‌های جمعی اعم از نوشتاری، دیداری، شنیداری، مجازی و غیر مجازی به کار تحلیل و نقد تئاتر مشغول به فعالیت هستند.

 تبصره 2: منظور از «نویسنده» آن گروه از فعالان رسانه‌ای است که در رسانه‌‌های جمعی اعم از نوشتاری، دیداری، شنیداری، مجازی و غیرمجازی به فعالیت‌هایی چون: تهیه خبر، گزارش،‌ یادداشت، ترجمه، مقاله و گفت‌و‌گو و دبیری صفحات یا سردبیری رسانه‌ها در حوزه تئاتر می‌پردازند.

تبصره 3: منظور از «پژوهشگر» آن گروه از فعالان رسانه‌ای است که در حوزه تئاتر به امور پژوهشی اعم از انتشار کتاب، مقالات یا تحقیقات علمی و یا هر نوع محصول دیداری - شنیداری پژوهشی می‌پردازند.

 ماده2-

 نام ، حوزه جغرافیایی ، اقامتگاه قانونی انجمن صنفی :

 نام:  «انجمن صنفی سراسری منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران تئاتر» است که در این اساسنامه به اختصار«انجمن صنفی» نامیده می‌شود.

حوزه جغرافیایی فعالیت انجمن صنفی سراسر کشور ایران است و اقامتگاه قانونی آن در استان تهران، شهرستان تهران، شهر تهران، خیابان انقلاب، خیابان شهید برادارن مظفری جنوبی، نبش کوچه ماه، ساختمان آفتاب، طبقه اول خواهد بود.

 تبصره: هیات مدیره می‌تواند هر زمان که ایجاب کند، نشانی انجمن صنفی را در محدوده حوزه جغرافیایی فعالیت خود تغییر داده و مراتب را همزمان با اطلاع به اعضا - از طریقی که به تصویب مجمع عمومی رسیده باشد - به طور کتبی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز منعکس کند.

 ماده 3-

 وظایف و اختیارات انجمن صنفی:

 1- کوشش درجهت استیفای حقوق و خواست­های مشروع و قانونی اعضا از طریق ایجاد زمینه‌های مساعد به منظور نیل به اهداف انجمن.

2- برنامه­ریزی و پی­گیری برای ارتقای سطح مهارت حرفه‌ای اعضا و متقاضیان عضویت، از طرق مختلف و از جمله برپایی مسابقات، دوره‌های آموزشی، سمینارها و غیره.

3- تلاش برای آموزش فرهنگی، صنفی، اقتصادی و اجتماعی اعضا به منظور ارتقای سطح آگاهی­های لازم در شناخت و تامین حقوق اعضا.

4- تلاش برای بررسی و تحقیق در خصوص مشکلات، نارسایی­های اقتصادی، مهارتی و چگونگی افزایش بهره­وری و سطح کیفی خدمات فرهنگی و ارایه مشاوره و پیشنهادات اصلاحی به اعضا، مدیران و مسوولان مربوط.

5- جمع­آوری اطلاعات، بررسی و تحقیق درباره مشکلات، شناخت نیازها و اولویت­ها.

6- دریافت ورودیه، حق عضویت و کمک­های مالی داوطلبانة اعضا  و قبول هدیه و کمک‌های نقدی و غیرنقدی اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی و غیردولتی و افراد غیرعضو در چارچوب مقررات قانونی.

7- تأسیس، تقویت و گسترش شرکت­های تعاونی و صندوق قرض­الحسنه مربوط به وظایف انجمن صنفی و تلاش برای تامین امکانات رفاهی اعضا با رعایت مقررات مربوط.

8- همکاری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت شناخت بهتر مشکلات اعضا و اجرای قانون کار.

9- حمایت و دفاع از حقوق و منافع صنفی و حرفه‌ای اعضا از طریق ارائه پیشنهاد و جلب پشتیبانی مراجع و سازمان­های دولتی و ملی.

10- خرید، فروش و تملک اموال منقول و غیرمنقول انجمن صنفی به نام و به حساب انجمن صنفی، مشروط بر آنکه به قصد تجارت و جلب نفع نباشد.

11- شرکت در مذاکرات حرفه­ای با سایر سازمان­های کارگری ذیربط مشمول قانون و انعقاد پیمان­های دسته­جمعی با سازمان­های کارفرمایی، در سطح ملی و بین­المللی .

12- فعالیت مشترک با کانون انجمن­های صنفی مربوط در حدود قوانین و مقررات کشور.

13-پیوستن به نهادها و سازمان‌های کارگری و یا انجمن‌های صنفی همگن ملی یا بین‌المللی و یا خروج از آن‌ها، با رعایت مقررات قانونی و تصویب مجمع عمومی .

14- حمایت و تقدیر از اعضا برای تداوم فعالیت‌های فرهنگی ایشان از طریق برگزاری جشن‌ها، مسابقات و غیره.

15همکاری و مشارکت با سازمان‌های دولتی و غیردولتی و از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری‌ها و غیره در برگزاری جشنواره‌ها، کارگاه‌های آموزشی، همایش‌های تخصصی و مانند آن.
۱۶ارائه خدمات مشورتی و اجرایی در حوزه تخصصی انجمن صنفی به اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی و غیردولتی.
۱۷ارائه خدمات حقوقی صنفی وحرفه‌ای به اعضا.
۱۸معاضدت و حمایت قضایی در امور صنفی و حرفه‌ای به اعضا.
۱۹پذیرش امر داوری و تعیین داور در چارچوب فعالیت انجمن.
۲۰معرفی کارشناس رسانه‌ای و حرفه‌ای مرتبط به مراجع قضایی در صورت اعلام نیاز.
۲۱تلاش برای ایجاد و ارتقای امنیت و حرفه‌ای و شغلی اعضا.
۲۲تلاش برای ارتقای اخلاق حرفه‌ای فعالان رسانه‌ای.
۲۳اطلاع رسانی به اعضا و ارتقای سطح دانش حرفه‌ای رسانه‌ای از طریق رسانه‌های مجازی و مکتوب و وب سایت انجمن صنفی.

24- تلاش برای ایجاد زمینه‌های قانونی مساعد با هدف توسعه فعالیت‌های رسانه‌ای در زمینه تئاتر

 فصل دوم

 انواع عضویت، شرایط عضویت، شرایط تعلیق، سلب عضویت و منابع مالی انجمن صنفی

 ماده 4-

انواع عضویت :

 1-      انجمن دارای سه نوع عضویت است: وابسته، پیوسته، افتخاری.

الف- عضو وابسته:

 افرادی که با طی مراحل و احراز شرایط به عضویت وابسته انجمن در می‌آیند و دارای تمامی اختیارات و وظایف و حقوق عضویت بوده و تحت پوشش تمامی حمایت‌های مادی و معنوی انجمن قرار داشته و دارای حق رأی در مجامع عادی و عادی به طور فوق العاده خواهند بود.

 ب- عضو پیوسته:

 افرادی که با طی مراحل و احراز شرایط به عضویت پیوسته انجمن در می‌آیند و دارای تمامی اختیارات و وظایف و حقوق عضویت بوده و تحت پوشش تمامی حمایت‌های مادی و معنوی انجمن قرار داشته و در تمامی مجامع عمومی دارای حق رأی بوده و می‌توانند برای انتخاب در هیأت مدیره انجمن نامزد شوند.

 ج- عضو افتخاری:

 افرادی غیر از اعضای پیوسته و وابسته هستند که به عناوین مختلف منشاء خدماتی ویژه‌ در زمینه‌های مرتبط با فعالیت انجمن بوده‌اند. این افراد با دعوت هیأت مدیره وقت انجمن و قبول دعوت از جانب شخص مورد نظر، می‌توانند (بدون حق رای در مجامع) به عضویت افتخاری انجمن صنفی درآیند و در صورت تأئید هیأت مدیره مشمول حمایت‌های مادی و معنوی انجمن صنفی قرار گیرند.

 ماده 5-

شرایط و نحوه عضویت

 تمامی منتقدان، نویسندگان، پژوهشگران و فعالان رسانه‌ای در رسانه‌های برخط یا غیربرخط که در زمینه تهیه و انتشار خبر، گزارش، یادداشت، ترجمه، پژوهش و نقد در حوزه تئاترفعال هستند، با طی مراحل لازم در زمان مقرر و در صورت دارا بودن شرایط عمومی زیر، می‌توانند به عضویت وابسته این انجمن صنفی درآیند:

 1- دارا بودن تابعیت ایران.

2- برخورداری از حداقل 5 سال سابقه کار مداوم و حداقل 4 اثر منتشر شده در هر سال برای فعالان رسانه‌ای حوزه تئاتر یا 3 اثر پژوهشی برای پژوهشگران حوزه تئاتر.

3- قبول و تعهد اجرای مقررات این اساسنامه و مصوبات قانونی ارکان انجمن صنفی و پذیرش نتایج آنها.

4- عدم عضویت در سایر انجمن‌های صنفی استانی یا سراسری و انجمن‌ها وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا انجمن هنرهای نمایشی که در زمینه‌های مشابه و به موازات این انجمن صنفی در حال فعالیت و انجام وظیفه در حوزه تئاتر و رسانه هستند.

5-ارائه درخواست عضویت و اسناد لازم (موید فعالیت حرفه‌ای ایشان در حرفه‌های مرتبط با فعالیت این انجمن صنفی) در موعد مقرر (اول تا 15 اردیبهشت هر سال) و یا حضور موفق در مسابقه سالانه انجمن صنفی (کسب رتبه یا نامزدی در هر یک از بخش های مسابقه مطبوعاتی انجمن صنفی از سوی هیات داوران).

6-حضور یافتن در جلسه مصاحبه و ارزیابی پرونده و تائید درخواست عضویت ایشان از سوی اکثریت هیات مدیره وقت.

7-پرداخت حق ورودیه و حق عضویت انجمن صنفی.

 تبصره ۱: احراز شرایط عضویت بر عهده هیات مدیره انجمن صنفی است (به استثنای آن دسته از اعضا که احراز شرایط آنها به واسطه عضویت در «انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر» پیشاپیش صورت گرفته است).

تبصره 2: کلیه واجدان شرایط می‌توانند آزادانه عضویت انجمن را بپذیرند و هیچ کس را نمی‌توان به عضویت در انجمن صنفی مجبور یا از قبول عضویت آن منع کرد.

تبصره 3- شکایت در خصوص عدم پذیرش عضویت متقاضیان به دلیل عدم احراز شرایط عضویت، توسط هیات مدیره در اولین جلسه مجمع عمومی مطرح می‌شود و تصمیمات مجمع عمومی در این زمینه قطعی و لازم الاتباع است.

تبصره 4- عضویت تمامی اعضایی که با ارائه مستندات و پذیرش در مصاحبه حضوری به عضویت وابسته انجمن صنفی در می‌آیند با 5 سال تداوم فعالیت و عضویت در انجمن صنفی، به صورت خودکار به عضو پیوسته تبدیل می‌شوند.

تبصره 5- تبدیل عضویت افرادی که از طریق موفقیت در مسابقه مطبوعاتی سالانه انجمن (برگزیده شدن یا نامزدی در هر یک از بخش های مسابقه و ارزیابی کیفی آثارشان توسط هیات داوران مسابقه سالانه) به عضویت وابسته‌ی انجمن در می‌آیند، متناسب با مدرک تحصیلی دانشگاهی ایشان و به شرح زیر صورت می‌گیرد:

الف-  در صورت دارا بودن مدرک دانشگاهی دکترا در رشته های تئاتر یا علوم ارتباطات (روزنامه نگاری). عضویت این افراد ابتدا برای یک سال وابسته و سپس پیوسته خواهد شد.

ب- در صورت دارا بودن مدرک دانشگاهی کارشناسی ارشد در رشته های تئاتر یا علوم ارتباطات (روزنامه نگاری). عضویت این فراد ابتدا برای دو سال وابسته و سپس پیوسته خواهد شد.

ج- در صورت دارا بودن مدرک دانشگاهی کارشناسی فقط در رشته های تئاتر یا علوم ارتباطات (روزنامه نگاری). عضویت این افراد ابتدا برای سه سال وابسته و سپس پیوسته خواهد شد.

د- در صورت دارا بودن مدرک دانشگاهی فوق دیپلم در رشته های تئاتر و علوم ارتباطات (روزنامه نگاری). عضویت این افراد ابتدا برای چهار سال وابسته و سپس پیوسته خواهند شد.

تبصره 6 - در صورتی که هر یک از اعضا شرایط عضویت انجمن صنفی را از دست دهد یا در صورت عدم اشتغال و فعالیت ارادی درصنف مربوط بیش از دو سال یا در صورت صدور آرای قطعی از سوی مراجع قضایی کشور مبنی بر محرومیت از حقوق اجتماعی، ایشان از عضویت در انجمن صنفی مستعفی شناخته شده و توسط مسئولین انجمن صنفی از موضوع مطلع خواهد شد، اما ملزم به انجام تعهدات قبلی است.

 ماده 6-

موارد تعلیق از عضویت انجمن صنفی :

 1- عدم پرداخت به موقع حق عضویت تعیین شده با توجه به ماده 8 این اساسنامه

2- عدم رعایت مفاد این اساسنامه و مصوبات  قانونی هریک از ارکان انجمن صنفی.

3- عدم ارائه اسناد و آثار موید تداوم فعالیت صنفی مرتبط (در صورت درخواست هیات مدیره یا بازرس انجمن)

4- از دست دادن شرایط عضویت مندرج در ماده 5 این اساسنامه.

تبصره: عضویت شخـص مورد نظـر تا زمان تشکیل مجمع عمومی عادی به حالت تعلیق در می‌آید و تا رفـع تعلیـق توسط مجمـع عمومی، حق رای نخواهـد داشت.

 ماده 7-

 منابع مالی انجمن صنفی :

 الف - ورودیه: برای هر عضو فقط یک باردریافت می‌گردد و مبلغ آن توسط هیات مدیره انجمن صنفی معین می­شود.

ب - حق عضویت سالیانه: مبلغ آن توسط توسط هیات مدیره انجمن صنفی تعیین می­شود و توسط اعضا تا پایان اردیبهشت هر سال پرداخت می‌شود.

ج- کمک‌های مالی داوطلبانه اعضا و افراد غیرعضو و هدایای نقدی و غیرنقدی اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی و غیردولتی. هیات مدیره موظف است گزارش کمک های دریافتی را به اطلاع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برساند.
د- فروش خدمات و کالاهای آموزشی، فرهنگی، مشورتی و... در چارچوب وظایف و اهداف انجمن صنفی با رعایت مقررات مربوط و به گونه‌ای که ماهیت انتفاعی نداشته باشد.

ذ- وجوه دریافتی بابت ارائه خدمات غیرموظف برای اعضا و سایرین.

 ماده 8 -

نحوه پرداخت حق عضویت:

 کلیه اعضا باید حق عضویت خود را در زمان مقرر (تا پایان اردیبهشت هر سال) به حساب بانکی که انجمن صنفی تعیین و اعلام می‌کند، واریز و رسید بانکی را به خزانه‌دار (مسئول امور مالی) انجمن صنفی ارائه دهند.

 تبصره 1- مبالغی که به عنوان ورودیه و حق عضویت دریافت می‌شود، قابل استرداد نخواهد بود.

تبصره 2- هیات مدیره نمی‌تواند منابع مالی انجمن صنفی را خارج از حدود مقرر در این اساسنامه به مصرف برساند.

 ماده 9  -

  چنانچه هر یک از اعضا در مدت حداکثر 2 ماه بعد از موعد مقرر از پرداخت حق عضویت خودداری کند، از طرف خزانه‌دار (مسئول امور مالی) به وی اخطار کتبی داده می شود؛ چنانچه پس از اخطار کتبی خزانه‌دار (مسئول امور مالی)، حداکثر ظرف 1 ماه و بدون عذر موجه اقدام به پرداخت حق عضویت عقب افتاده نکند، عضویت شخص مذکور در انجمن صنفی با تصویب هیات مدیره به حالت تعلیق در می‌آید و مراتب جهت تعیین تکلیف در دستور جلسه اولین مجمع عمومی عادی پیش رو گنجانده می‌شود. مجمع عمومی موصوف درباره رفع تعلیق، اخراج یا قبول عضویت مجدد این دسته از افراد اتخاذ تصمیم خواهد کرد.
تبصره ۱: تشخیص موجه یا غیرموجه بودن عذر اعضای مورد نظر با هیات مدیره خواهد بود.

تبصره ۲: در صورت قبول عضویت مجدد و یا رفع تعلیق این دسته از اعضا، علاوه بر حق عضویت معوقه، هزینه‌های ارسال اخطاریه به اضافه مبلغ ۳۰ درصد حق عضویت معوقه -به عنوان جریمه- از آنان دریافت خواهد شد.

 فصل سوم

 ارکان انجمن صنفی

 ماده 10-

ارکان انجمن صنفی عبارت است از :

1- مجمع عمومی

2- هیات مدیره

3- بازرسان

 الف - مجمع عمومی، حدود وظایف و اختیارات آن :

 ماده 11-

 مجمع عمومی که عالی‌ترین رکن انجمن صنفی است، از اجتماع اعضا به دو صورت عادی و فوق­العاده تشکیل می شود.

 تبصره 1- برای تشکیل مجامع عمومی عادی و فوق­العاده، هیات مدیره موظف است نسبت به دعوت اعضا به وسیله درج آگهی در «روزنامه کار و کارگر»- که در آن روز، ساعت، مکان تشکیل و دستور جلسه به‌طور روشن قید شده باشد- اقدام کند. بدیهی است؛ از تاریخ دعوت اعضا تا تشکیل مجمع عمومی و همچنین بین دو مرحله مجمع عمومی، باید حداقل 20 روز فاصله باشد و حداکثر این فاصله نباید از 45 روز تجاوز کند.

تبصره 2- دعوت مجامع عمومی با تصویب هیات مدیره خواهد بود. ضمن اینکه بازرس یا بازرسان و همچنین یک چهارم اعضای پیوسته می­­توانند، راسا نسبت به دعوت مجمع عمومی اقدام کنند.

تبصره 3- دعوت­کنندگان مجامع عمومی عادی یا فوق­العاده، مکلفند موضوع، مکان و تاریخ تشکیل مجمع عمومی را حداقل 20 روز پیش از تشکیل، طی دعوتنامه کتبی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام  کنند.

تبصره4- اخذ رای در جلسات مجامع عمومی علنی است مگر در مورد انتخاب هیات مدیره،  بازرسان و سایر مواردی که مجمع عمومی تصویب کند که به طور کتبی و مخفی به عمل خواهد آمد. در هر صورت مشارکت اکثریت مطلق حاضرین الزامی است.

تبصره5- هریک از اعضای مجمع عمومی می­تواند یکی دیگر از اعضا را بطور کتبی به وکالت از طرف خود به مجمع عمومی معرفی کنند و هر عضو می­تواند وکالت فقط یکی از اعضای مجمع عمومی را عهده­دار شود.

تبصره6- برگزاری جلسات مجامع عمومی به صورت مجازی با نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجاز است.

 ماده 12-

مجمع عمومی عادی هر سال یک بار برگزار می‌شود و با حضور دست کم نصف بعلاوه یک اعضا رسمیت می­یابد. چنانچه بار اول به نصاب لازم نرسد؛ برای بار دوم به همان ترتیب دعوت و با حضور حداقل یک سوم اعضا رسمیت خواهد یافت. چنانچه برای بار دوم به نصاب نرسد؛ برای بار سوم به همان ترتیب دعوت و با حضور هر تعداد اعضا رسمیت می­یابد.

 تبصره 1 - مجمع عمومی عادی در مواقع ضروری بنا به تشخیص و دعوت هیات مدیره یا بازرسان یا یک چهارم اعضا بطور فوق العاده تشکیل می‌شود. این مجمع نیز دارای همان وظایف و اختیارات مجمع عمومی عادی بوده و ترتیب دعوت و تجدید دعوت و نصاب آن نیز، همانند مجمع عمومی عادی خواهد بود.

تبصره 2- تصمیمات مجمع عمومی عادی در کلیه مراحل با اکثریت نصف بعلاوه یک آرای حاضران معتبر است، مگر در موارد انتخاب هیات مدیره و بازرسان که با اکثریت نسبی آرای اعضای پیوسته حاضر نافذ خواهد بود.

 ماده 13 -

وظایف و اختیارات مجمع عمومی عادی عبارت است از :

 1- استماع  گزارش عملکرد هیات مدیره و بازرس و اتخاذ تصمیم نسبت به تصویب پیشنهادهای مربوط به برنامه­ های آتی و قبلی انجمن صنفی.

2-استماع گزارش مالی خزانه‌دار (مسئول امور مالی)

3-دادن رهنمود و تصویب سیاست­های کلی و تعیین خط­مشی و برنامه­ های آتی انجمن صنفی.

4- تعیین نحوه اطلاع‌رسانی به اعضا (درخصوص صورتجلسات، گزارش­های مالی، بخشنامه ­ها و...).

5- بررسی شکایت افراد متقاضی عضویت که از نظر هیات مدیره واجد شرایط شناخته نشده‌‌اند و تایید یا رد عضویت ایشان.

6- رسیدگی نهایی به اعتراض کسانی که طبق  این اساسنامه، از عضویت انجمن صنفی معلق یا سلب عضویت شده­اند.

7- تفویض اختیار به هیات مدیره در مورد انعقاد پیمان­های دسته­ جمعی در جهت استیفای حقوق و خواست­های قانونی اعضا.

9- انتخاب و عزل انفرادی یا دسته­ جمعی هیات­ مدیره و بازرس اصلی و علی البدل انجمن صنفی.

10- تعیین روزنامه یا روش اطلاع‌رسانی برای درج آگهی­ ها و اطلاعیه‌های انجمن صنفی.

11اتخاذ تصمیم در مورد پیوستن به نهادها و سازمان‌های کارگری و یا انجمن‌های همگن به منظور تشکیل و یا عضویت درکانون انجمن‌های صنفی مربوط و یا خارج شدن از کانون‌ها وتشکل‌های مذکور و یا تفویض اختیار به هیات مدیره در این خصوص.

 ماده 14 -

 مجمع عمومی فوق­ العاده با حضور دست کم نصف بعلاوه یک اعضای پیوسته تشکیل خواهد شد. چنانچه بار اول این نصاب حاصل نشود؛ در مرحلة دوم با حضورحداقل یک­سوم اعضای پیوسته رسمیت می­یابد. در صورتی که مرحله دوم به نصاب نرسد، در مرحله سوم با همان ترتیب دعوت  با حضور حداقل یک­ چهارم اعضای پیوسته رسمیت می­یابد؛ و در هر حال تصمیمات آن اعم از مرحله اول یا دوم یا سوم، با اکثریت دو سوم آرای اعضای پیوسته حاضر در جلسه معتبر خواهد بود.

 ماده 15-

وظایف و اختیارات مجمع عمومی فوق­ العاده عبارت است از :

 1- طرح و تصویب اصلاحات اساسنامه .

2- انحلال انجمن صنفی و انتخاب هیات تصفیه.

 تبصره 1: پیشنهادها در زمینه تغییر یا اصلاح اساسنامه، باید به طور مشخص و کتباً حداقل 20 روز قبل از برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده به اطلاع کلیه اعضا و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسانده شود.

تبصره 2: پیشنهادها در زمینه تغییر یا اصلاح مواد اساسنامه، باید به طور مشخص در آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده درج شود.

 ماده 16-

پس از به حد نصاب رسیدن تعداد اعضای حاضر و اعلام رسمیت جلسة‌ مجمع عمومی توسط رئیس یا یکی از اعضای هیات مدیره، بلافاصله هیات­ رییسه مجمع عمومی شامل حداقل 5 نفر، مرکب از  یک رییس، یک منشی و حداقل 3 ناظر از بین اعضای حاضر با رأی اکثریت اعضاء انتخاب و ادارة‌ جلسه را بر عهده خواهند گرفت.

 تبصره: مجموع اعضای هیات­ رئیسه و ناظران مجمع، بایستی عدد فرد باشد.

 ماده 17-

وظایف و اختیارات هیات­ رئیسه:

 1 - بررسی اجرای صحیح مواردی از قبیل: نحوه دعوت اعضا مجمع (درصورت وصول اعتراض)، صلاحیت حاضرین در مجمع، تهیه صورتجلسات مجامع، طرح و بررسی تذکرات و اخطارهای اعضا به هیات­ مدیره و اجرای سایر مقررات.

2 - اعضای هیات­ رئیسه نباید از بین اعضای هیات ­مدیره یا کاندیدای عضویت درهیات­ مدیره و بازرسان باشند (مگر با نظر مثبت سه چهارم حاضران در مجمع عمومی و یا زمانی که تعداد حاضران در مجمع عمومی کمتر از 20 عضو باشد).

3 -  برگزارکنندگان مجامع عمومی عادی یا فوق ­العاده موظفند دو نسخه فهرست اسامی و مشخصات اعضای انجمن صنفی را تهیه و ضمن ارسال به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نسخه دیگر را پیش از آغاز مجمع عمومی به امضای اعضای حاضر برسانند و جهت بررسی، تایید و امضا به هیات ­رئیسه ارائه کنند.

4- هیات­ رئیسه مجمع عمومی، مکلف است در پایان مجمع، نتیجه کلیه مصوبات و انتخابات را (پس از شمارش آرا) ضمن درج در صورتجلسه مجمع  قرائت و امضا کند.

5- هرگاه در مجامع عمومی شور و اخذ تصمیم در مورد موضوعات مطروح در دستور جلسه خاتمه نیابد، هیات ­رئیسه مجمع با تصویب اکثریت اعضا می­تواند اعلام تنفس کرده، مکان و تاریخ جلسـه بعدی را که حداکثر از 20 روز متجاوز نباشد، معین کند. تمدید جلسه نیاز به دعوت و انتشار آگهی مجدد نخواهد داشت و نصاب لازم برای تشکیل جلسه همان نصاب قبلی می­باشد که در صورت عدم تشکیل، در مرحله بعدی،  مجمع عمومی طبق روال مندرج در این اساسنامه برگزار خواهد شد.

 ماده 18-

چنانچه اعضای شرکت­کننده در انتخابات ظرف یک هفته از تاریخ تشکیل مجمع عمومی با ذکر دلایل به چگونگی برگزاری مجمع عمومی و انجام انتخابات کتباً اعتراض کنند، هیات­ رئیسه مجمع عمومی مکلف خواهند بود، حداکثر ظرف یک هفته از تاریخ رویت اعتراض، به آن رسیدگی و نتیجه را به نحو مقتضی به اطلاع اعضای انجمن صنفی و خصوصاً اعضای معترض برسانند و رونوشت آن را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تسلیم کنند.

 ب - هیات­ مدیره ، وظایف و اختیارات آن :

 ماده 19-

هیات ­مدیره دارای 5 نفر عضو اصلی و 2 نفر عضو علی­البدل بوده که از بین کاندیداهای واجد شرایط، با اکثریت نسبی آراء ماخوذه (طبق تبصره 5 ماده 11) در جلسه مجمع عمومی عادی، برای مدت 3 سال انتخاب می شوند و تجدید انتخاب آنان برای دوره­های بعدی در صورت حفظ شرایط لازم بلامانع است.

ماده 20-

 هیات­ مدیره مکلف است، پس از قطعیت انتخابات، ظرف یک هفته اولین جلسه خود را تشکیل و از بین خود، یک رئیس، یک نایب­ رئیس و یک خزانه‌دار (مسئول امور مالی) و همچنین از بین اعضای هیات­مدیره یا خارج از آن یک دبیر انتخاب و صاحبان امضای مجاز اسناد و مدارک مالی و اوراق تعهد­آور را طی صورت جلسه­ای به اطلاع اعضا برساند و نسخه­ای از صورتجلسه مذکور را به همراه مدارک مورد نیاز را به منظور انجام تشریفات ثبت به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تسلیم کند.

 تبصره- دعوت اولین جلسه هیات­ مدیره برعهده مسن­ترین عضو هیات­ مدیره است.

 ماده 21-

 جلسات عادی هیات­ مدیره باید حداقل یک بار در ماه و حداکثر 15 روز یک بار تشکیل شود که با حضور اکثریت اعضا (حداقل 3 نفر) رسمیت می­یابد و تصمیمات آن با آرای اکثریت اعضای حاضر به صورت حضوری یا مجازی در جلسه معتبر خواهد بود. در صورت برابر بودن آرا، رای رِئیس هیات مدیره و در صورت عدم حضور وی، رای نایب رئیس هیات مدیره با ضریب 2 محاسبه می‌شود.

 تبصره 1 - زمان و مکان برگزاری جلسات و نحوه دعوت در اولین جلسه هیات­ مدیره تعیین و اطلاع رسانی خواهد شد.

تبصره 2 - جلسات فوق ­العاده هیات­ مدیره بنا به درخواست اکثریت اعضا ( حداقل 3 نفر) برگزار می­شود. نحوه دعوت و اطلاع رسانی درخصوص زمان و مکان جلسه مانند جلسات عادی خواهد بود.

تبصره 3- غیبت بیش از سه جلسه متوالی (به استثنای جلسات فوق­ العاده) یا پنج جلسه متناوب در طول یک سال به عنوان استعفای شخصی از سمت هیات­مدیره تلقی می شود و بر اساس صورتجلسه هیات­مدیره، عضو یا اعضای علی­البدل به ترتیب تقدم آرا جایگزین عضو اصلی خواهند شد، مگر این که مستندات موجه بودن غیبت نظیر بیماری و... به هیات­مدیره ارائه شده باشد. تشخیص موجه یا غیرموجه بودن عذر بر عهده هیات مدیره خواهد بود.

تبصره 4- خدمات هیات­ مدیره افتخاری است و هرگونه پرداخت به اعضای هیات­ مدیره فقط از طریق تصویب مجمع عمومی عادی امکان‌پذیر خواهد بود.

 ماده 22-

 هیات­ مدیره موظف است، حداکثر ظرف یک ماه پس از به ثبت رسیدن مصوبات مجمع عمومی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دریافت گواهینامه ثبت انجمن صنفی، نسبت به افتتاح حساب در یکی از بانک­های کشور اقدام کرده و شماره حساب را از طریق مقتضی (مطابق بند4 ماده 13) به اطلاع اعضا برساند.

 تبصره 1- دریافت هرگونه وجه شامل ورودیه و حق عضویت و کمک­های مالی داوطلبانه باید صرفا از طریق واریز به حساب بانکی انجمن صنفی صورت گیرد.

تبصره 2- کلیه پرداخت­های انجمن صنفی باید از طریق چک انجام شود و تنخواه­ گردان برای مصارف ضروری و جزئی درنظر گرفته می‌شود.

ماده 23 -

کلیه مکاتبات اداری و اوراق عادی انجمن با امضای رئیس هیات­ مدیره یا دبیر، ممهور به مهر انجمن و کلیه اسناد مالی، اوراق رسمی بهادار و قراردادهای تعهدآور که به تصویب هیات­مدیره رسیده باشند با امضاء مشترک خزانه‌دار (مسئول امور مالی) و رئیس یا یکی دیگر از اعضای تعیین شده هیات مدیره و ممهور به مهر انجمن معتبر خواهد بود.

 ماده 24 -

 در صورت استعفا، از دست دادن شرایط، سلب عضویت یا غیبت (برابر تبصره 3 ماده 21)، اعضای علی­البدل با توجه به تقدم آرا، جایگزین عضو یا اعضای مزبور خواهند شد. در صورت تغییر در سمت­ها، هیات ­مدیره مکلف است نتیجه را ضمن تنظیم و امضای صورتجلسه به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تسلیم کند. هرگونه تغییرات در اعضای هیات ­مدیره و بازرس پس از ثبت در وزارت تعاون، کار رفاه اجتماعی موثر و قابل اجرا خواهد بود.

 تبصره 1- مادامی که اکثریت اعضای هیات ­مدیره سمت خود را حفظ کرده باشند، انتخابات تکمیلی برای باقی­مانده دوره برگزار می‌شود.

تبصره 2- در صورت استعفـا، فوت، ازدست­دادن شرایـط یا سلب عضـویت اکثریت اعضای هیات­مدیره، انتخابات هیات ­مدیره باید تجدید شود. به هر حال چنانچه ظرف 6 ماه در این زمینه اقدامی صورت نگیرد، بازرس یا بازرسان مکلفند انحلال انجمن را به وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام کنند.

تبصره۳: درصورت استعفا یا سلب عضویت هرکدام از اعضای هیات مدیره یا بازرس که منجر به تجدید انتخابات هیات مدیره و بازرس شود، فرد مستعفی یا سلب عضویت شده در اولین انتخابات نمی تواند کاندیدا شود.

 ماده 25 -

 هیات­مدیره موظف است ظرف سه ماه پیش از پایان دوره اعتبار قانونی، درمورد دعوت مجمع عمومی به منظور تجدید انتخاب مسئولان انجمن صنفی اقدامات لازم را بعمل آورد.

 تبصره - هیات­مدیره پس از پایان دوره ماموریت، تا تعیین هیات­ مدیره جدید، مسئول حفظ کلیه دارایی­ها، اموال، اسناد و مدارک انجمن خواهد بود.

 ماده 26 -

 سایر وظایف و  اختیارات هیات­ مدیره :

 1- تهیه و تنظیم دفاتر مالی، عضویت و صورتجلسات هیات­ مدیره به نحوی که قابل استناد بوده و نمایانگر گردش مالی، نحوه و ترتیب عضویت اعضا و مصوبات قانونی هیات­ مدیره باشد.

2- اجرای دقیق مفاد اساسنامه و مصوبات مجامع عمومی.

3- دعوت مجامع عمومی در موعد مقرر و بررسی و تطبیق شرایط متقاضیان عضویت در انجمن صنفی.

4- بررسی بودجه و گزارش مالی خزانه‌دار (مسئول امور مالی) و پیشنهاد آن به مجمع عمومی.

5- تشکیل مرتب و به موقع جلسات هیات­ مدیره به منظور رسیدگی به امور جاری انجمن صنفی.

6- تعیین محل اقامتگاه قانونی و دفتر مرکزی انجمن صنفی.

7- انتخاب و معرفی نماینده به مراجع ذیصلاح برای موارد خاص و معین.

8- بررسی وضع مالی انجمن صنفی و اتخاذ تصمیم نسبت به هزینه­های جاری و ضروری آن.

9- همکاری درجهت تاسیس و تقویت شرکت­های تعاونی و ایجاد امکانات رفاهی برای اعضا.

10- وکالت و نمایندگی انجمن در مراجع قانونی، حقوقی، قضائی، دستگاه­های دولتی و ملی درحدود مقررات این اساسنامه.

11- اتخاذ تصمیم در مورد پیمان­ های دسته­ جمعی و بررسی وتصویب آیین­ نامه­ های داخلی.

12- تهیه گزارش عملکرد هیات­ مدیره و ارایه آن به اعضا (مطابق بند4 ماده 13).

13- تعیین و اعزام نمایندگانی جهت شرکت در جلسات و حضور در مراجع و مجامع مرتبط داخلی و بین­المللی نظیرمراجع حل­اختلاف و کمیته­ های مختلف نظیر حفاظت فنی و بهداشت کار و نظایر آن با رعایت مقررات قانونی و .....

14- تشکیل کمیته­ های مختلف از قبیل کمیته حل اختلاف، کمیته عضویت، کمیته تدارکات و پشتیبانی، کمیته امور حقوقی، کمیته رفاهی و سایر کمیته ­ها.

15- بررسی و تصویب پیوستن به انجمن‌های صنفی داخلی و بین­المللی دیگر به منظور تشکیل یا عضویت در کانون انجمن‌های صنفی مربوط و یا خارج شدن از کانون­های مذکور (که برای تصویب نهایی در مجمع عمومی ارائه می شود).

16- تعیین میزان ورودیه و حق عضویت اعضا و یا تغییر آن.

 ماده 27 -

 وظایف رئیس هیات­ مدیره :

 1- مراقبت در حسن جریان امور انجمن صنفی و دعوت از اعضای هیات ­مدیره به تشکیل مرتب جلسه.

2- اداره جلسات هیات­ مدیره.

3- ابلاغ تصمیمات و مصوبات مجامع عمومی وهیات ­مدیره به دبیر و سایر مسئولان انجمن صنفی، جهت اجرا و پیگیری آن.

4- امضای کلیه قراردادها و احکام استخدامی کارشناسان، مشاوران، دبیر و سایر مسوولان انجمن صنفی که با تصویب هیات­ مدیره استخدام یا به کار گمارده خواهند شد.

5- امضای کلیه چک­ها و اسناد و اوراق بهادار و تعهد­آور ( در صورت تعیین توسط هیات­ مدیره ) به اتفاق خزانه‌دار (مسئول امور مالی) و ممهور کردن آن به مهر انجمن صنفی.

6- امضای کارت­های عضویت اعضا پس از تایید خزانه‌دار (مسئول امور مالی) انجمن صنفی.

7- انجام سایر اموری که به موجب اساسنامه بر عهده رییس قرار دارد.

 تبصره1- قسمتی از وظایف رییس هیات­ مدیره که مربوط به امور اداری می­باشد، قابل واگذاری به دبیر انجمن صنفی خواهد بود.

تبصره 2 - در غیاب رییس هیات ­مدیره، نایب رییس انجام وظایف بندهای 1 و 2 و3 را به عهده خواهد داشت.

 ماده 28-

هیات­ مدیره می­تواند نسبت به استخدام دبیر خارج از اعضا اقدام کند. با پایان اعتبار هیات­ مدیره، رابطه استخدامی دبیر با انجمن صنفی نیز ملغی می­شود.

 تبصره- دبیرخانه انجمن صنفی تحت مسئولیت مستقیم دبیر انجمن صنفی و زیر نظر هیات­ مدیره به منظور اداره تشکیلات اجرایی و اجرای مصوبات هیات­ مدیره در مرکز اصلی انجمن صنفی دایر و می­تواند دارای کارکنانی باشد که بنا به پیشنهاد رییس هیات­مدیره یا دبیر و تصویب هیات ­مدیره، به کار گمارده می­شوند.

 ماده 29-

 وظایف و اختیارات دبیر:

  دبیر در صورت تفویض ازطرف هیات­ مدیره، دارای وظایفی به شرح ذیل خواهد بود:

1- حفظ و نگهداری کلیه اسناد و مدارک و صورتجلسات و سوابق اعضا و دفاتر انجمن صنفی.

2- انجام مکاتبات اداری و جاری انجمن صنفی.

3- تهیه و صدور و ابلاغ دعوتنامه­ ها و امضای کارت­های عضویت اعضا به اتفاق خزانه‌دار (مسئول امور مالی) انجمن صنفی.

4- تهیه دفاتر «عضویت» و «امور مالی»و همچنین دفاتر اندیکاتور و ثبت و صدور نامه­ ها.

5- تهیه و تنظیم نشریات مربوط به انجمن صنفی در حدود مقررات قانونی.

6- ابلاغ اساسنامه و بخشنامه­ ها و شیوه ­نامه­ های دولتی و سایر مقررات قانونی برای آگاهی و استفاده مسوولان و اعضای انجمن صنفی.

7- مهیا ساختن مکان تشکیل جلسات مجامع عمومی، هیات­مدیره و بازرسان.

8- ابلاغ مصوبات و تصمیمات ارکان انجمن ، احکام و نامه های واصله از مراجع قانونی و دستگاه های اداری مربوط.

9-معرفی و فراهم نمودن امکان تماس بین اعضا با هم و با مسئولان انجمن صنفی.

10- انجام سایر اموری که به نحوی از انحاء با وظایف دبیرخانه ارتباط دارد.

 تبصره 1-اقدامات و مکاتبات دبیر در هر صورت نباید خارج از اراده و توافقات هیات ­مدیره باشد.

تبصره 2- کارکنان دبیرخانه در برابر دبیر و دبیر نیز در برابر هیات­ مدیره مسئول هستند.

 ماده 30-

 وظایف واختیارات خزانه‌دار (مسئول امور مالی):

 1- امضای کلیه چک­ها و اسناد و اوراق تعهد­آور به اتفاق یکی دیگر از صاحبان امضای مجاز اسناد مالی و ممهور کردن آن به مهر انجمن صنفی.

2- اداره امور مالی،تهیه و تنظیم دفاتر و اسناد و صورتجلسات مالی و رسیدگی و حفظ حساب­های انجمن صنفی.

3- رسیدگی به صحت اسناد و مدارک تنظیم شده در مورد کلیه دریافت­ها و پرداخت­ها و تایید و امضای صورتحساب­های مربوط.

4- صدور کارت عضویت اعضا جهت امضای رییس هیات­مدیره.

5- نظارت برخرید، فروش، اجاره و هر نوع عمل مالی و مسوولیت درحفظ اموال منقول، غیر منقول، وجوه، اسناد، مدارک مالی وصحت معاملات انجمن صنفی.

6- ثبت کلیه دریافتی­ها و هزینه­های انجمن صنفی در دفاتر رسمی انجمن صنفی.

7- پیش­بینی بودجه و هزینه­های یک ساله انجمن صنفی و تسلیم آن به هیات­مدیره جهت ارایه به مجمع عمومی.

 تبصره 1-  خزانه‌دار (مسئول امور مالی) موظف است هر سال قبل از تشکیل مجمع عمومی سالانه، گزارش کتبی  مالی انجـــمن صنفی را جهت ارائه به مجمع عمومی تنظیم و پس از امضای خود و رییس هیات­مدیره، رونوشت آن را در اختیار بازرس و دبیر جهت اطلاع به اعضا  قرار دهد.

تبصره 2- خزانه‌دار (مسئول امور مالی) موظف است درهر مورد بنا به تقاضای بازرس، کلیه دفاتر واسناد مالی انجمن صنفی را برای رسیدگی در محل انجمن صنفی و در ازای رسید و برای مدت معین، در اختیار آنان قرار دهد.

تبصره 3 - خزانه‌دار (مسئول امور مالی) موظف است موارد مغایر با سیاست­های مصوب مجمع عمومی را ضمن تذکر به هیات­مدیره به مجمع عمومی ارائه کند.

تبصره 4 - در صورت عدم تصویب صورت­های مالی، با تصویب مجمع عمومی موضوع از طریق حسابرسان رسمی بررسی می‌شود.

 ج ـ بازرس یا بازرسان، حدود وظایف واختیارات آنان

 ماده 31 -

 بازرسان انجمن صنفی، متشکل از 1  نفر بازرس اصلی و 1 نفر بازرس علی­البدل که با رای مستقیم و مخفی اعضا از بین کاندیداهای واجد شرایط عضو انجمن صنفی برای مدت 3 سال انتخاب می­شوند و تجدید انتخاب آنان برای دوره­های بعدی مشروط به حفظ شرایط لازم بلامانع است.

 تبصره1- در صورت استعفا، فوت، از دست دادن شرایط انتخاب یا سلب عضویت آن­ها، بازرس یا بازرسان علی­البدل برای بقیه دوره جانشین و عهده دار وظایف آنان خواهند بود.

تبصره 2 - هیات­مدیره موظف به برگزاری به موقع انتخابات بازرس بوده و در صورت عدم اقدام به موقع پاسخگوی تبعات بعدی خواهد بود.

 ماده 32-

وظایف و اختیارات بازرسان :

 1- نظارت بر کلیه اقدامات هیات­مدیره و دبیر در حدود مقررات این اساسنامه و همچنین مراقبت در کلیه امور مربوط به دعوت مجامع عمومی عادی و فوق­العاده.

2- رسیدگی و نظارت به دفاتر و اوراق و اسناد مالی و هزینه­های انجمن صنفی و مراقبت در حسن جریان امور مالی و اداری انجمن صنفی (از جمله تبصره 3 ماده 30).

3- پی­گیری و رسیدگی به شکایات اعضا و در صورت لزوم تهیه گزارش و ارایه به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین ارایه رونوشت گزارش به هیات­مدیره یا مجمع عمومی (حسب مورد).

4- رسیدگی واظهار نظر درمورد گزارش مالی جهت ارائه به مجمع عمومی.

5- اقدام به دعوت و تشکیل مجمع عمومی در صورت لزوم، با توجه به اختیارات مندرج در این اساسنامه.

6- شرکت در جلسات هیات­مدیره، بدون داشتن حق رای.

 تبصره 1- بازرس باید پیش از تاریخ تشکیل مجمع عمومی سالانه، گزارش مالی و کلیه محاسبات انجمن را رسیدگی و نظر مثبت یا منفی خود را به دبیرخانه انجمن تسلیم دارند. همچنین بازرس ملزم است خلاصه اقدامات خود را مکتوب تا در مواقع نیاز به مجمع عمومی (گزارش سالانه) و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارایه کنند.

تبصره 2 - بازرس در صورت دریافت گزارش یا مشاهده سوء استفاده هریک از اعضا سمت­دار انجمن از موقعیت خود، موضوع را کتبا به هیات­مدیره اخطار می‌کند.

 فصل چهارم

 سایر مقررات

 ماده33-

 کاندیداهای عضویت در هیات­مدیره و بازرسان باید دارای شرایط زیر باشند:

 1- تابعیت ایران

2- التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

3- داشتن حسن شهرت

4- داشتن حداقل  10 سال سابقه فعالیت رسانه‌ای یا پژوهش در زمینه تئاتر

5- داشتن حداقل 3 سال سابقه عضویت پیوسته در انجمن صنفی (در بدو تاسیس انجمن صنفی، داشتن حداقل 3 سال سابقه عضویت در انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر ایران)

6- عدم وابستگی به احزاب و گروه­های سیاسی غیرقانونی

7- نداشتن محکومیت قطعی کیفری موثرکه موجب محرومیت از حقوق اجتماعی شود.

8- عدم اعتیاد به مواد مخدر

9- نظر به اینکه مقر این انجمن در شهر تهران است، شرط اقامت کاندیداها در پایتخت ضروری است.

 تبصره 1: کاندیدا های هیات مدیره و بازرسین باید 7 روز کاری پیش از برگزاری مجمع در خواست کاندیداتوری خود را به صورت مکتوب به بازرس انجمن ارایه دهند.

تبصره 2: چنانچه تعداد کاندیداها در مهلت مقرر به میزان مورد نیاز (حداقل 8 کاندیدا برای عضویت در هیات مدیره و 3 کاندیدا برای انتخاب شدن به عنوان بازرس) نرسید، با تصویب مجمع عمومی افراد امکان کاندیدا شدن در روز مجمع را خواهند داشت.

 ماده 34-

هیات مدیره انجمن صنفی، مکلفند اسناد مورد درخواست مدیرکل سازمان­های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یا نماینده قانونی ایشان را جهت بررسی یا گرفتن تصویر -در قبال دریافت درخواست کتبی رسمی، تنظیم صورتجلسه و اخذ رسید کتبی- در اختیار ایشان قرار دهد.

 ماده 35-

 انجمن صنفی در موارد زیر منحل می­شود:

1- در صورت تصویب مجمع عمومی فوق­العاده

2- گذشت شش ماه از تاریخ پایان اعتبار هیات­مدیره وعدم اقدام نسبت به تجدید انتخابات

3- در صورت صدور رأی قطعی از طرف مراجع قضایی کشور

تبصره 1- چنانچه انجمن صنفی بنا به تصویب مجمع عمومی فوق العاده منحل شود، مجمع عمومی مذکور مکلف است در همان جلسه از بین اعضای حاضر در جلسه نسبت به انتخاب 3 یا 5 نفر به عنوان اعضای هیات تصفیه اقدام و نتیجه را ضمن تنظیم و امضای صورتجلسه به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کند.

تبصره 2-چنانچه انجمن صنفی به لحاظ عدم تجدید انتخابات هیات­مدیره در مهلت مقرر قانونی یا براساس رای مراجع قضایی منحل شود و تشکیل مجمع عمومی فوق­العاده امکان­پذیر نباشد، مراحل انحلال و تصفیه حساب­ها با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (با توجه به تبصره ماده 16 آیین­نامه انجمن­های صنفی و کانون­های مربوط)، طبق مقررات قانون تجارت و با نظارت مراجع قضایی کشور صورت می­گیرد 

 ماده 36-

هیات تصفیه مکلف است حداکثر ظرف شش ماه با هماهنگی و راهنمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به کلیه حساب­های انجمن صنفی رسیدگی کند و فهرست کاملی از کلیه دارایی­های انجمن صنفی شامل اموال منقول و غیر منقول و همچنین صورتی از بدهی­های انجمن صنفی را تهیه کرده، دارایی انجمن صنفی را پس از تصفیه کلیه حساب­هـای بدهکـاران و بستانکـاران و تأدیه بدهی‌ها،تنظیم و ضمن امضـای صورتجلسه­، مابقی را در صورت وجود مازاد با نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اختیار «موسسه خیریه محک» و در صورت عدم وجود به «موسسه خیریه کمک» واگذار  کند.

 ماده 37-

مفاد این اساسنامه، تابع آیین‌نامه انجمن‌های صنفی و کانون­های مربوط و مقررات تدوین اساسنامه بوده و هر گونه ابهامی در اجرای مقررات آن، تابع نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

 ماده 38 -

هرگونه تغییر در مفاد اساسنامه پس از اطلاع به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معتبر و قابل اجراست.

 ماده 39 -

 مهلت­های مندرج در اساسنامه بدون احتساب روزهای تعطیل خواهد بود.

 این اساسنامه در 4 فصل و 39  ماده و 54 تبصره در تاریخ 17 /05 / 1400 با اکثریت آرا به تصویب مجمع عمومی موسس انجمن صنفی منتقدان، نویسندگان و پژهشگران تئاتر رسید.