چاپ        ارسال به دوست

اعتراض انجمن منتقدان و نویسندگان به مرکز هنرهای نمایشی

در پی برخورد مرکز هنرهای نمایشی با خبرنگاران تئاتر؛ انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر نامه سرگشاده منتشر کرد

متن کامل در این نامه به شرح زیر است:
«نمی‌دانیم خبر دارید یا نه، مدتی است صفحات هفتگی تئاتر روزنامه‌ها، بنا به تصمیم شورای سردبیری شان یکی پس از دیگری در حال تعطیلی است. تعداد خبرنگاران فعال حوزه تئاتر در حال کم و کمترشدن است؛. خیلی‌ها در این بین مهاجرت کرده‌اند،‌ آنها هم که مانده‌اند با بی‌حرمتی‌ها دست به گریبانند،‌ فی‌المثل در همین جشنواره اخیر نمایش عروسکی تهران – مبارک، بر خلاف روال سال‌های گذشته که منتقدان و خبرنگاران کارت اختصاصی جشنواره دریافت می‌کرده‌اند، امسال به جای کارت که نشان دهنده هویت همکاران محترم‌مان بود، تعدادی بلیت به برخی از آنها اهدا شد که بتوانند با این بلیت‌های اهدایی، تعدادی از آثار – و نه عمده آن‌ها – را دیدن کنند.
در ادامه این بیانیه آمده است: ماجرا به همین جا هم ختم نمی‌شود، رئیس مرکز هنرهای نمایشی در اقدامی کم‌سابقه، به طور مستقیم در مکاتبه‌ای با مدیر روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، دستور کاهش سهمیه خبرنگاران از محل بلیت نمایش‌های روی صحنه در این مجموعه را صادر می‌کند، انگار عزمی در کار است تا حضور خبرنگاران و منتقدان در هر رویداد و محفل تئاتر به حداقل ممکن برسد.
اینکه این ماجراها چه ارتباطی با شما دارد، پاسخ‌اش روش است؛‌ در این سال‌ها هر بار که صنف منتقد و خبرنگار در اعتراض به روش‌های سلیقه‌ای مدیران تئاتر لب به اعتراض گشود، جز بی‌مهری و بی‌اعتنایی چیزی ندید. اکنون به عنوان آخرین کورسوی امید، از شما به عنوان مدیرعامل دلسوخته خانه تئاتر که مامن همه صنوف تئاتری هستید انتظار واکنش سریع و صریح داریم. گمان نمی‌کنیم انتظاری نابه‌جا باشد.»


١٧:٥٧ - دوشنبه ٣ مرداد ١٣٨٩    /    شماره : ١٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج