چاپ        ارسال به دوست

بگذرد این روزگار تلخ‌تر از زهر

 

 

انجمن صنفی منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران تئاتر، پیرو تحولات اخیر کشور، اطلاعیه‌ای را منتشر کرد. 

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

 

امید آن داشتیم که تندباد حوادث اخیر در مسیر ادراک به ساحل آرامش رسیده و مسئولان امور صدای فرزندان برومند میهن را شنیده و ایشان را با مهر به آغوش گیرند؛ اما صد افسوس که چنین نشد و شد آنچه نباید می‌شد؛ گرچه به امید زنده‌ایم و همچنان چشم انتظار گشایشی.

 

مشفقانه باور داریم که صدور حکم اعدام -به هر دلیل و تحت هر عنوان-  باعث تشدید چرخه خشونت در جامعه است و در این شرایط حساس، توجه به ریشه‌های وقایع و توسل به راه‌‌های تشفی‌بخش و مسالمت‌آمیز توصیه ماست که "در خانه اگر کس است، یک حرف بس است".

 

انجمن صنفی منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران تئاتر طی دو ماه گذشته در همگرایی با دیگر تشکل‌ها و صنوف هنری، از مسیر گفت‌وگو و تلاش‌های جمعیِ صنفی پیگیر وضعیتِ اَسف‌بار همکاران محترم تئاتری و رسانه‌ای خود بوده و هست همچنان؛ اکنون نیز به صراحت و روشنی اعلام می‌داریم که به دلیل شرایط نامناسب حاکم بر جامعه و عرصه فرهنگ و تا آزادی بی قید و شرط تمامی هنرمندان و روزنامه‌نگاران دربند و بازگشت آرامش خاطر به جامعه، فعالیت‌ها و برنامه‌های جاری در تقویم سالیانه و نیز حضور خود در تمامی جشنواره‌ها و رویدادها و مجامع هنری را به حالت تعلیق در می‌آوریم.

 

در عین حال، طبق روال بیست سال گذشته و در اردیبهشت سال جاری، انجمن صنفی منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران تئاتر فراخوان بیست و یکمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه خود را منتشر کرده بود که با نهایی شدن داوری آثار، مقرر بود در قالب مراسمی از برگزیدگان رشته‌های مختلف تقدیر شود. این وظیفه حتماً و قطعاً، به نحوی مقتضی و در شرایطی مناسب و متناسب انجام خواهد شد؛ اما جشن و دورهمی نیازمند فضای مساعدی است و نه این حال و روز تلخ.

 

در پایان تاکید می‌کنیم این انجمن در شرایط سخت پیش آمده و با وجود دشواری‌ها، حسب وظیفه ذاتی‌اش و در همبستگی کامل با دیگر انجمن‌ها و اصناف فرهنگ و هنر، همچنان و تا حصول نتیجه، پیگیر وظایف صنفی خود در قبال اعضای ارجمندش و دیگر همکاران گرامی تئاتری و رسانه‌ای خواهد بود.

 


١٥:٤٢ - يکشنبه ٢٠ آذر ١٤٠١    /    شماره : ١٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج